První věc, kterou začít, je naplánovat si čas, během kterého budeš studovat. V první řadě není dobré nechávat přípravu na poslední chvíli, budeš totiž akorát ve stresu z časové tísně, a to může značně zhoršit tvojí soustředěnost. Navíc, když se učíš nejméně tři dny dopředu aspoň 30 – 60 minut denně, látka se ti postupně ukládá do paměti a poslední den před testem budeš mile překvapen/a, kolik si toho pamatuješ, aniž bys u toho strávil/a v kuse tři hodiny.
Než se vůbec pustíš do práce, zamysli se, které předměty do tvé svatyně nepatří. Odnes veškeré nádobí, které nepoužíváš, obaly od sušenek, ukliď si zbytečně pohozené oblečení ze židle a především odstraň rušivé elementy ze své pracovní plochy. To znamená zbavení se veškerých papírů, učebnic jiného předmětu a hlavně telefonu. Ten by v průběhu tvého studování měl být nejlépe v jiné místnosti, pokud ho ovšem nepotřebuješ k práci. Proč to tak je? To abys během svých menších pauz neuvízl/a na sociálních sítích, což, jak jistě víš, je velice návyková záležitost.
Následující bod souvisí s předešlým tipem. Zkus se po dobu své práce odtrhnout od internetu. Můžeš napsat svým přátelům, ať tě v danou chvíli neshání, nebo si vypni zvuk, aby tě neustálé pípání telefonu nerušilo. Zjistíš pak, že ze dvou hodin vyčerpávajícího učení stala pouhá hodinka. Jak překvapivé. Ve výsledku máš pak daleko víc času na sebe. Bez mobilu se totiž dokážeš koncentrovat pouze na danou věc a nic tě nevyrušuje. Je to tak jednoduché.
Jak na to? V první řadě se z pyžama převlékni do pohodlného domácího oblečení, sedni si rovně a přišoupni se pořádně ke stolu. Nakonec si stanov 45 minut na učení tak, jako je to ve škole. Pokud ti těchto 45 minut nestačí, dej se přestávku 5 – 10 minut na svačinku a protáhnutí ztuhlých svalů a teprve poté pokračuj další 45 minutovou hodinou. Samozřejmě ti studium nemusí zabrat takovou dobu. To potom záleží na tobě. Hodina klidně může skončit dříve. 😊
Nejspíš si budeš připadat hloupě, ale jakmile tento tip vyzkoušíš, poznáš, jak účinný ve skutečnosti je. Může ti pomoci, když si představíš, že látku vysvětluješ kamarádovi, který na výklad chyběl a nerozumí ničemu. Budeš potom muset učivo vysvětit od hrubých základů. Což se může zdát jako ztráta času, ovšem pokud se jedná a složitější učivo, sám/a můžeš zjistit, že látku nechápeš pouze proto, že jsi dostatečně nerozebral/a její základ. Možná tím zjistíš, kde je zakopaný pes.
To by bylo pro dnešek vše, doufám, že ti alespoň některé rady pomohou ve tvém dalším studiu tak, jako pomohly mně při psaní tohoto článku. Hodně zdaru!
Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Funkční
Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.